Temelleri 1992 yılına uzanan Özbey Şirketler topluluğu, ana dal olarak faaliyet gösterdiği finans sektöründe 30 yılı aşkın süredir sürekli, kalıcı ve katma değerli ürün ve servisler oluşturarak hizmet vermektedir. 

Gruba bağlı 7 iştiraki ile yurt içi ve yurt dışı fiziki Altın ve Döviz ticareti ile finansal teknoloji sağlayıcılığı yanı sıra diğer bir iştiraki olan Venbey Yatırım A.Ş. ile sermaye piyasalarında geniş yetkili aracı kurum olarak aktif faaliyet göstermektedir.

Grup şirketleri 2015 yılı itibariyle gerçekleşen holding yapılanması ile çatı kuruluşu olan Ağabey Yatırım Holding A.Ş. adı altında yer alarak yurt içi ve yurt dışı Altın ve Döviz piyasalarında yüksek hacimli işlemler yapmaya devam etmektedir.

Özbey Değerli Metaller Rafineri A.Ş sektörün duyduğu ihtiyaca yönelik rafinasyon ve üretim taleplerini  karşılamak ve ülke ekonomisine destek olmak amacıyla 2015 yılında kurulmuştur. Şirketimiz bugün, uluslararası standartlarda modernize edilmiş ileri teknoloji makine parkuru ile yıllık 500 tonun üzerinde altın ve gümüş  üretim ve rafinasyon kapasitesine sahiptir. Ülke genelinde toptan altın alım satımı ve LBMA üyeleri ile kapsamlı altın  ithalat ve ihracat işlemlerinin  yanı sıra şirketimiz, bünyesinde bulunan ileri teknoloji kıymetli madenler laboratuvarı ile sektöründe kapsamlı ve öncü hizmet vererek  ülke ekonomisine değer katmaya devam etmektedir.