SIKÇA SORULAN SORULAR


Alışverişimi hangi ödeme seçenekleri ile gerçekleştirebilirim?
Siparişlerinizin ödemesini kredi kartı/banka kartı seçeneklerinden biri  ile yapabilirsiniz.


Alışverişimi taksitlendirme imkânım var mı?

Evet alışverişlerinizi taksitle ödeme yapabilirsiniz.


Üyelik formunda paylaştığım bilgilerim güvende mi?

www.ozbeyistanbul.com.tr, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve satmamaktadır.


Kredi kartı bilgilerim güvende mi?

Şirketimiz, alışveriş sitelerimizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği şirketimiz tarafından Kredi Kartları Sahtekarlığı 'na karşı denetlenmektedir..


Siparişim kaç günde teslim edilir?

Siparişleriniz onaylandıktan sonra kargoya teslim edilmektedir, sipariş noktasının Özbey İstanbul’a uzaklığına göre kargo’nun alıcıya teslimi tahminen 1-3 iş günü sürmektedir.


Kargo ücreti öder miyim?

Web sitemiz üzerinden verilen siparişlerde ek kargo bedeli eklenmemektedir. Kargo ücretsizdir.
 

Ürünler hangi kargo ile gönderiliyor?
Sitemiz üzerinden yaptığınız alışverişlerde kargolarınız Loomis ile teslim edilmektedir.


Teslimat sırasında hasarlı paket ile karşılaşırsam ne yapmalıyım?
Kargo ile gönderim esnasında kargodan kaynaklı olarak ürünlerde zarar oluşma ihtimaline karşı ürününüzü teslim alırken ürün paketinde ezilme, yırtılma ve ıslanma gibi bir durum olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Böyle bir durum olduğunda kargoyu teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız.
 

Ürün değişim süresi kaç gündür?
Sitemizde satılan ürünlerin değerleri uluslararası piyasalarda belirlenmektedir. Bundan dolayı Mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinin 15/a maddesi gereğince cayma hakkı kullanılamamakta,iade yapılamamaktadır.
Üründe kusur bulunması halinde birebir ücretsiz değişimi mümkündür, böyle bir durumda ürünü teslim almayıp tutanak tutarak aynı kargoyla iade edebilirsiniz.


Değişime gönderdiğim ürün kaç gün içerisinde adresime teslim edilir?

Ürün kontrolü yapıldıktan sonra değişiminiz 7 iş günü içerisinde yapılıp size tekrar gönderilecektir.


Satın aldığım ürün defolu geldiyse ne yapmalıyım?

Üründen kaynaklanan herhangi bir sorundan dolayı müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, ücretsiz kargo, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarına sahiptir.


Siparişimi iptal ettiğimde kaç gün içinde geri ödeme yapılır?
Siparişi iptal ettiğinizde ya da ürünü geri iade ettiğinizde, ürünün bize ulaşmasından itibaren 7-10 iş günü içerisinde paranız iade edilmektedir.